Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brzký konec Necidománie

21. 9. 2008
Česká fotbalová liga má novou hvězdu. Noviny nepíší o nikom jiném, začíná se diskutovat o tom, kdy se objeví v reprezentaci. Řeč je o teprve devatenáctiletém útočníkovi Slavie Tomáši Necidovi.
 
V českých podmínkách stačí k tomu, aby se člověk stal hvězdou, málo. Tento útočník ještě na jaře běhal po trávníku provinčního Jablonce a snažil se prosadit do základní sestavy. Ze čtrnácti zápasů se mu to povedlo přesně sedmkrát. Pak přišlo léto a evropský šampionát osmnáctiletých, kde se stal nejlepším střelcem, k čemuž mu stačily přesně čtyři zásahy. V podzimní části Gambrinus ligy si drží průměr jednoho gólu na zápas.
 
To nenechalo chladnými skauty CSKA Moskva a proto se tento mladík bude v zimě stěhovat na východ. Ve svých prohlášeních neskrývá sebevědomí a na nové angažmá se těší. Jeho příběh se jako vejce vejci podobá osudu dalšího mladého Čecha Luboše Kaloudy. Ten zazářil dokonce na mistrovství světa do 20 let a tím si kromě stříbrné medaile vysloužil i angažmá ve stejném klubu jako Necid. Za půl roku svého působení nastoupil v jediném zápase.
 
Necid však problém nevidí a aby si věci zkomplikoval, podepíše smlouvu rovnou na pět let. Otázkou samou pro sebe je, jak sotva plnoletý mladík zvládne život v desetimiliónové metropoli. Druhou věcí bude prosadit se do základní sestavy týmu, jehož majitelé nevědí co si počít s milióny eur a nakupují jednu posilu za druhou. Takže nejpravděpodobnějším vývojem je, že nastoupí v jednom či dvou zápasech, aby ho klub předvedl fanouškům, pak jich ještě pár prosadí na lavičce a tím to skončí. Za pár let možná o něm uslyšíme, že byl uvolněn na hostování do nějakého ruského druholigového klubu. Ale všichni budou spokojeni: Necid se zabezpečí do konce života, jeho manažer si namastí kapsu a že naše země přijde o talentovaného hráče? Prosím vás, takových už bylo…
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář